Villarreal vs Liverpool

Hiába torpedózott a Sárga tengeralattjáró, a Liverpool jutott a BL-döntőbe

23:03 CEST 2022. 05. 03.
Raul Albiol Luis Diaz Villarreal Liverpool Champions League
Unai Emery csapata az első félidőben ledolgozta hátrányát, de végül mégis Klopp legénysége örülhetett.

Nyerd meg Luka Modric dedikált mezét és zsebeld be az extra pénzt is! Regisztrálj most és fogadj a BL-re! (x)

Egy gyors gól után bármi lehet – tartja a visszavágók előtti közhelyes mondás, és ezt bizonyította is a Villarreal. Álomszerűen kezdődött a Liverpool elleni BL-elődöntő második felvonása a Sárga tengeralattjáró számára, a hazaiak már a 3. percben egy gyönyörű támadás végén szereztek vezetést úgy, hogy a tökéletes előkészítés után Dia lényegében az üres kapuba guríthatott (1-0).

Azt nem tudni, hogy a hazaiak pörögtek-e fel ennyire a mérkőzés elején, vagy a Liverpoolt fogta-e meg a hirtelen jött gól, de tény, hogy az első játékrészben egyértelműen a sárgamezesek akarata érvényesült. Szép lassan kezdett éledezni a Liverpool, de Jotáék nem tudtak az ellenfél kapuja előtt helyzetet kialakítani, nem úgy, mint a védelem hátul: egy labdavesztést követően Lo Celso nyargalhatott ziccerben Alisson kapujáig a 37. percben, de az argentin labdarúgó nem tudta elvezetni a vendégek kapusa mellett a labdát, akivel össze is ütközött, és bár volt kontakt a két játékos között, a játékvezető – és a VAR – szerint Alisson a labdát is elütötte.

Nem kellett azonban sokat várni a meglepetésre: a 41. percben Capoue rettenetes labdaátvételt követően Robertson mellett sikeresen adott középre, ahol Coquelin fejjel megverte a fel sem ugró Alexander-Arnoldot, így még az első félidőben ledolgozta hátrányát Unai Emery legénysége (2-0).

Teljesen más mentalitással futott ki a második félidőre a Liverpool, amely az 55. percben Alexander-Arnold megpattanó lövésével a keresztlécet is eltalálta, két perccel később pedig a Jotát váltó Luis Díaz könnyelműsködött el egy nagy helyzetet. A kitartó próbálkozás meg is hozta az eredményét, igaz, ehhez kellett Rulli kapus hatalmas hibája is. A 62. percben Fabinho kapott labdát a 16-os jobb sarkánál, ahonnan belépett a büntetőterületre, és éles szögből kapura is lőtt, a labda pedig elsuhant a hálóőr lábai között (2-1).

Próbálta lezárni a mérkőzést a Liverpool, a 66. percben Díaz lövésébe léptek bele, amely így is súrolta a kapufát, de egy perccel később már senki sem akadályozhatta meg, hogy a kolumbiai támadó is feliratkozzon a gólszerzők közé. Az első találatnál nagyot hibázó Alexander-Arnold tálalt Díaz fejére az ötös sarkán, aki közelről nem hibázott, a labda ismét Rulli lábai között került a hálóba (2-2).

A 74. percben Mané megadta a kegyelemdöfést is. A kitámadó Villarreal labdavesztését követően Keita hozta játékba a saját térfeléről induló szenegáli támadót, aki a kifutó Rulli mellett elhúzta a labdát, végül 15 méterről az üres kapuba gurított. (2-3). Nem sokkal később a csereként beállt Henderson hozta helyzetbe a szintén kispadról beszálló Curtis Jonest, Rulli azonban hatalmasat védett.

A mérkőzés krónikájához hozzá tartozik, hogy a 86. percben Capoue megkapta második sárgáját is, az eredmény pedig a folytatásban már nem változott, így a Liverpool kettős sikerrel vetett véget a Villarreal bravúros BL-menetelésének.

unibet

A Real Madrid - Manchester City BL-elődönőtőn a hazai győzelem 3.50, a döntetlen 4.00, a vendég siker 2.04-szeres pénzt fizet. (x)