EL: (Ön)gólzáporos játékot és sima Milan vereséget hozott a harmadik kör

Ibra
B/R

Az Európa Liga harmadik fordulójának mérkőzésein elég sok gólt termeltek a csapatok, feltűnően sok öngól született. A nagyobb erőt képviselő csapatok közül a Roma, a Leverkusen, a Tottenham, a Sociedad, a Napoli, az Arsenal, a Hoffenheim, a Leicester győzött, az AC Milan viszont súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a remeklő Lille ellen és ezzel véget ért az olaszok 24 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata. A Benfica bravúrosan szerzett pontot, csúnyán kikapott a PSV is.

A csoport

AS ROMA 5-0 CLUJ
YOUNG BOYS 3-0 SOFIA

Semmit sem bízott a véletlenre az olasz csapat: Mkhitaryan, Ibanez és Mayoral góljaival gyakorlatilag már 34 perc után letudták a  mérkőzést, a 84. és a 89. percben azért Mayoral és Pedro lőttek még egyet-egyet.

A svájci Young Boys 32 perc alatt kialakította a bolgárok elleni mérkőzés eredményét: Mambimi két és Sulejmani góljával 3-0-ra gyűrték le a szófiai CSZKA-t.

Három forduló után az AS Roma 7 ponttal vezet, mögöttük a Young Boys és a Cluj 4-4, a Szófia 1 ponttal áll.

B csoport

RAPID WIEN 4-3 DUNDALK
ARSENAL 4-1 MOLDE

Az osztrák és az ír csapat meccse is sok gólt hozott. A vendécsapat szerzett vezetést, ezt megfordította a hazaiak, a 87. percben viszont már döntetlennel vágtak neki az utolsó perceknek a csapatok. A bécsiek két góllal bebiztosították a győzelmet, a Dundalk már csak szépíteni tudott a 96. percben.

Az előző két meccset megnyerő Arsenal 22 perc után hátrányba került, majd két öngóllal 2-1-re fordított. Később Pepe és Willock által újabb gólokat kapott a Molde, így alakult ki a 4-1-es londoni győzelem.

Az Arsenal továbbra is 100 százalékos, a Molde 6, a Rapid 3, a Dundalk 0 pontos.

C csoport

SLAVIA PRAHA 3-2 NICE
BEER SHEVA 2-4 LEVERKUSEN

A cseh és a francia csapat mérkőzésén a Leverkusent is megverő Slavia Praha ezúttal a Nice együttesét is intézte el. Kuchta góljára még tudott válaszolni Gouiri, a félidő előtt "Sima", majd a 71. percben Kuchta újabb találatával a csehek 3-1-re vezettek. Egészen a meccs végéig: a 93. percben Ndoye szépített 3-2-re.

A Leverkusen nehezen, de végül két góllal verte meg izraeli ellenfelét: Bailey góljával korán meglett a vezetés, egy 11. és 25. percben lőtt góllal azonban már a hazaiak voltak előnyen - nem sokáig, a félidő előtt Dadya nagyon furcsa öngóljával 2-2-vel vonultak pihenőre a csapatok. A vezetést és a győzelmet jelentő találatot Bailey és Wirtz szerezték meg a 75. és a 88. percben.

Három forduló után a Slavia és a Leverkusen 6-6, a Nice és a Beer Sheva 3-3 ponttal áll.

D csoport

BENFICA 3-3 GLASGOW RANGERS
LECH POZNAN 3-1 STANDARD LIEGE

A Benfica óriási bravúrral mentett pontot a skót csapattal szemben. Bár egy öngóllal még a portugálok szerezték meg a vezetést, a 19. percben Otamendi kiállítása miatt emberhátrányba kerültek - nem is kellett több, öt és hat perccel később jöttek a Rangers gólok, az 51. percben érkezetta harmadik találat is. Úgy tűnt, hogy 3-1-nél, emberhátrányban nem lesz már meg a pontszerzés, de a 77. és a 91. percben lőtt gólokkal otthon tartottak egy pontot a lisszaboniak.

A csoport másik meccsén a hazai Skoras és Ishak góljaira Lestienne válaszolni egy nagyon szerencsés góllal, a második félidő elején viszont eldöntötte a találkozót a Lecz Poznan a belga Standard ellen.

Három forduló után a Glasgownak és a Benficának 7-7, a Lech Poznannak 3, a Standard Liege-nek pedig 0 pontja van.

E csoport

OMONIA NICOSIA 0-2 GRANADA
PAOK 4-1 PSV

A ciprusi és a spanyol csapat mérkőzésén sima Granada győzelem született: A 4. percben Herrara máris megszerezte a vezetést, majd a 63. percben jött az újabb találat. A hazaiak dolgát megnehezítette, hogy a 41. perctől emberelőnyben kellett játszaniuk.

Nagyon csúnya vereségbe szaladt bele a holland topcsapat - pedig milyen jól kezdték a mérkőzést: Zahavi góljával a 21. perctől még vezettek, 47 perc után viszont jött a hazai szőnyegbombázás: Húsz perc alatt négy gólt vágtak Dzsudzsák egykori klubjának, erre már egyáltalán nem tudtak válaszolni az eindhoveniek.

Félidőben a Granada 7 ponttal vezet, a Paok 5 ponttal a második, őket a PSV és az Omonia követi 3 és 1 egységgel.

F csoport

RIJEKA 1-2 NAPOLI
REAL SOCIEDAD 1-0 AZ ALKMAAR

Kezdeti kisiklása után ismét nyert a Napoli, ezúttal Horvátországban. Music korai góljával még a hazaiak vezettek, Demme góljával azonban már döntetlennel vonultak félidőre a csapatok. A sorsdöntő gólt Braut öngóljával szerezte meg az olasz csapat.

Az eddig hibátlanul pályára lépő Alkmaar ezúttal nem tudott győzni: A Sociedaddal 58 percig még tudták tartani a frontot, ekkor viszont Portu gójával a spanyolok nehezen, de be tudták zsebelni a három pontot.

Három kör után a Napoli, az Alkmaar és a Real Sociedad is hat ponttal áll, a Rijeka egyelőre pontatlan.

G csoport

LEICESTER 4-0 BRAGA
ZORYA 1-4 AEK ATHEN

A Leicester nagyon magabiztosan verte meg a portugál csapatot, ráadásul a gólokat is nagyon jól osztották el: A 20., a 47., a 67. és a 79. percben lőtt találatokkal semmi esélyt nem adtak ellenfelüknek, 4-0-ra megverték a Bragat.

Az AEK sem hagyott semmi kételyt afelől, hogy megnyeri ezt a meccsett: korai vezetéssel, kétgólos előnyben mentek a félidőre, ezt megtoldották egy újabb góllal, majd egy gyors gólváltás után végül ők alakították 4-1-re a meccs végeredményét.

Három fordulót követően a Leicester 9 ponttal az élen - három pontos különbségekkel a Braga, az AEK és a Zorya követi az angol csapatot.

H csoport

MILAN 0-3 LILLE
CELTIC 0-2 SPARTA PRAGA

Pioli csapata Ibrahimoviccsal a pályán szenvedett sima, háromgólos hazai vereséget a Lille ellen: A mérkőzés emberét Yazicinek nevezik, a 22. és az 50. percekben szerzett további két találatával alakult ki a 3-0-ás végeredmény. A Milan hosszú veretlenségi szériája ezzel véget ért.

A Ferencváros elleni BL-selejtezőben is elbukó Celtic ezúttal a Sparta Praha együttesétől szenvedett vereséget hazai pályán. A skótok 2-0-nál tudtak szépíteni, majd a meccs utolsó harmadában újabb két gólt kaptak.

Győzelmével a Lille átvette a vezetést a tabellán, mögöttük a Milan (6), a Sparta Praha (3) és a Celtic (1) tobzódik.

I csoport

SIVASSPOR 2-0 QUARABAG
VILLARREAL 4-0 MACCABI TEL AVIV

A török Sivasspor a meccs elején és végén lőtt góllal verte meg az azeri Quarabag csapatát.

A Villarreal mérkőzését óriási esőzés miatt későbbre halasztották, de ez sem zavarta meg a hazaiakat abban, hogy végül sima, 4--0-es győzelmet arassanak az izraeliekkel szemben.

J csoport

TOTTENHAM 1-3 LUDOGOREC
ANTWERP 0-0 LASK LINZ

José Mourinho csapata Kane és Lucas góljaival kettővel vezettek, majd a hazaiak szépítésére Lo Celso szerezte meg a harmadik londoni gólt - ezt egyébként egy gyönyörű passzsorozat után érdemelték ki a "csirkék".

Az egygólos meccsről Eggestein 55. percben lőtt találata döntött - a belgák nem tudtak egyenlíteni, még úgy sem, hogy a 68. percben emberelőnyben játszottak.

A Tottenhamnek, az Antwerpnek és a LASK-nak is 6 pontja van, a Ludogorec pont nélkül az utolsó helyen kullog.

K csoport

DINAMO ZAGREB 1-0 WOLFSBURGER
FEYENOORD 3-1 CSZKA MOSZKVA

A horvát csapat egy félidőt emberelőnyben játszott, a 76. percben gólra is tudták váltani az előnyt. Nehéz, de fontos győzelmet arattak a Wolfsberger ellen.

A holland és az orosz klub meccsén sokáig nem tudtak dönteni a csapatok, a második félidő közepén azonban beindult a Feyenoord-henger: 9 perc alatt három gólt lőttek, a 80. percben pedig egy újabb gólt vittek be, ezúttal viszont a saját hálójukba.

Három forduló után szoros a csoport állása: A zágrábiak 5 ponttal vezetnek, a Wolfsberger és a Feyenoord 4-4 ponttal szorosan mögöttük, a CSZKA-nak is van két pontja.

L csoport

HOFFENHEIM 5-0 LIBEREC
CRVENA ZVEZDA 1-1 GENT

A Hoffenheimet továbbra sem lehet megfogni az Európa Ligában, ezúttal a Liberecet intézték el 5-0-ra. Kétgólos előnnyel mentek a félidőre, fordulás után szórtak még hármat - Adamyan és Dabbur duplázott, Grillitsch is lőtt egy gólt.

A Crvena korai gólját kiegyenlítették a belgák, Katai 60. percben szerzett góljával viszont a szerbek végül meg tudták szerezni a vezetést.

Három forduló után 11:1-es gólkülönbséggel és 9 ponttal az első a Hoffenheim - mögöttük a Crvenának hat, a Liberecnek 3 pontja van, míg a Gent 0 pontos.