Balhés meccset hozott az Atlético-City, kialakult a BL-elődöntők mezőnye

23:59 CEST 2022. 04. 13.
Atletico Madrid Manchester City UCL
Két angol és két spanyol csapat vív majd meg egymással a fináléért.

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Liverpool-Benfica

A Liverpool két gólos előnye tudatában tartalékos felállásban fogadta a Benficát szerda este, Jürgen Klopp Robertson, Alexander-Arnold és van Dijk mellett Szalah, valamint Mané számára is pihenőt adott, helyettük Cimikasz, Konaté, Gomez, Firmino és Díaz került a kezdőbe.

Hasonlóan indult az összecsapás, mint az odavágó, Cimikasz szögletét követően Konaté vette be a Benfica kapuját (1-0), a portugálok azonban még az első félidőben egyenlítettek Ramos révén (1-1). A második játékrész Firmino pillanataival kezdődött, a brazil csatár 10 perc alatt duplázott, így már 3-1-re vezetett a Liverpool, a Benfica azonban küzdött becsülettel a szépítésért, amely össze is jött a 73. percben Jaremcsuk révén, sőt Núnez a 82. percben kiegyenlített, így 3-3-as döntetlent láthatott az Anfield közönsége.

Atlético Madrid-Manchester City

Madridban lényegesen feszültebb összecsapás zajlott, ahol a Manchester City mindössze egy gólos előnnyel igyekezett biztosítani a helyét a legjobb négyben. Előbb Stones fejelhetett volna egy gólt de Bruyne szöglete után, negyedórával később pedig Gündogan közvetlen közelről csak a kapufát találta telibe, így nem sikerült növelnie előnyét Guardiola csapatának.

A fordulást követően azonban egy teljesen új Atlético futott ki a pályára, Simeone csapata több nagy helyzetet is kidolgozott, azonban Griezmann kecsegtető helyzetből nem találta el a kaput, de Paul pedig csak pár centivel lőtt mellé. A második félidő végén a csereként beállt Cunha ajtó-ablak helyzetből lőhetett, de Stones a gólvonal előtt blokkolni tudta a lövést, egy szögletet követően pedig Savic nem tudta az üres kapura kotorni a kipattanót.

A hosszabbítás perceiben viszont elszabadultak az indulatok. Felipe szabálytalanságát követően Foden a pályán kívül terült el, ám visszagurult a játéktérre, hogy húzhassa az időt. Ezt zokon vették a Matracosok, Savic próbálta letessékelni az angolt a pályáról, akit a melegítő City játékosok, és az időközben odaérkező csapattársai is védelmeztek. Hatalmas, percekig tartó dulakodás alakult ki, amelynek a végén Felipe megkapta második sárgáját, így kiszállt a meccsből.

A 96. percben Gündogan eldönthette volna a továbbjutás sorsát, Oblak azonban védte a ziccert, a mérkőzés legvégén pedig Carrasco szabadrúgásánál és Correa nagy lövésénél is hatalmasat védett Ederson. A feszült összecsapás 13 (!) perces, színészkedéssel és időhúzással tarkított hosszabbítás után, gól nélkül ért véget, így eldőlt, hogy az elődöntőben Real Madrid-Manchester City, valamint Villarreal-Liverpool találkozót rendeznek majd.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Manchester City-Real Madrid elődöntőn a hazai siker 1.45-szörös pénzt fizet. (x)